40-44 Male Board Rescue

Masters 2006

Place Club Team People Heat Points Time
Seacliff SLSC Seacliff A Craig Jones, Dwayne Thuys Race 1 0
Grange SLSC Grange A Nicholas Bigiolli, David Brenen Race 1 0
Terrigal SLSC Terrigal C John Giffney, Daniel Walsh Race 1 0
Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Burleigh Heads Mowbray Park A Michael White, Neil Barker Race 1 0
Tweed Heads Coolangatta SLSC Tweed Heads / Coolangatta RED Michael Brown, Warren Lobb Race 1 0
Alexandra Headland SLSC Alexandra Headland B Warren Kelly, Mark Purvis Race 1 0
Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Burleigh Heads Mowbray Park B Mark Sutton, Andrew Murray Race 1 0
Redhead SLSC Redhead A Greg Goodwin, Dale Laverty Race 1 0
Bondi Surf Bathers LSC Bondi BONDI James Cameron, Terry Anderson Race 1 0
Tweed Heads Coolangatta SLSC Coolangatta A Col Fraser Race 1 0
Surfers Paradise SLSC Surfers Paradise GOLD Milton Brunton, Craig Chapman Race 1 0
Cairns SLSC Cairns GOLD Brad Marsden, Laurence Green Race 1 0
Northcliffe SLSC Northcliffe C Ian Clifford, Warren Marrable Race 1 0
Elouera SLSC Elouera BLUE Anthony Boyd, Dean Parry Race 1 0
North Avoca SLSC North Avoca Beach A Paul Devonshire, Allan Mills Race 1 0
Copacabana SLSC Copacabana RED Tom Fallon, Darren O'donnell Race 1 0
Terrigal SLSC Terrigal B Gregory Elfick, Clayton Schofield Race 1 0
The Lakes SLSC The Lakes B Gary Mitchell, Rick Fancourt Race 1 0
Cudgen Headland SLSC Cudgen Headland BLUE John Harbison, Russell Zahn Race 1 0
Terrigal SLSC Terrigal A Stephen Reid, Gabe Callaghan Race 1 0
Trigg Island SLSC Trigg Island A Paul Ham Race 1 0
Avalon Beach SLSC Avalon Beach RED Darren Warrener, Chris Mcguckin Race 1 0
Cronulla SLSC Cronulla A Brian Hollman Race 1 0
Shellharbour SLSC Shellharbour BLUE Paul Condran, Darren Lee Race 1 0
North Bondi SLSC North Bondi B John Robson, Brian May Race 1 0
The Lakes SLSC The Lakes A Geoff Carey, Ray Waldron Race 1 0
Kurrawa SLSC Kurrawa A Brian Peak, Peter Burton Race 1 0
Manly LSC Manly A Daniel Mulcahy, Michael Carroll Race 1 0
Freshwater SLSC Freshwater A John De, Michael Kirkby Race 1 0
Maroochydore SLSC Maroochydore BLUE John Dimick, Shane Dalziel Race 1 0
Queenscliff SLSC Queenscliff A Andy Somerville, Ian Poole Race 1 0
North Narrabeen SLSC Inc. North Narrabeen BLACK Dave Lawler Race 1 0
Helensburgh-Stanwell Park SLSC Helensburgh / Stanwell Park BLUE Kevin Morton, Peter Burke Race 1 0
Trigg Island SLSC Trigg Island B Neil Bowie, David Holt Race 1 0
Bronte SLSC Bronte A John Botella, Scott Thomson Race 1 0
Newport SLSC Newport BLUE Graham Tate, Nick Carroll Race 1 0
Umina SLSC Inc Umina A Garry Mensforth/ah, Rick Boylan Race 1 0
Towradgi SLSC Towradgi GOLD Banach Mick, Rick Bond Race 1 0
Yeppoon SLSC Yeppoon BLUE Jeffery Blackburn, Philip Stubbs Race 1 0
Swansea Belmont SLSC Swansea Belmont A Tim Allen, Phil Cosgrove Race 1 0
Kawana Waters SLSC Kawana Waters RED Steve Langton, Brett Bohringer Race 1 0
Mackay SLSC Mackay A Michael Wilson, Stephan Bird Race 1 0
City of Bunbury SLSC City of Bunbury BLACK Darryl Heuppauff, Philip Best Race 1 0
Brighton SLSC (SA) Brighton BLUE Mark Staite, Gary Schapel Race 1 0
1 Northcliffe SLSC Northcliffe B Chris Redler, Scott Unicomb Race 1 0
2 North Bondi SLSC North Bondi A Peter Colquhoun, John Anderson Race 1 0
3 Noosa Heads SLSC Noosa Heads A Barry Newman, Shane Adamson Race 1 0
4 Southport SLSC (QLD) Southport A Adam Sambrook, Peter Mirls Race 1 0
5 Tweed Heads Coolangatta SLSC Tweed Heads / Coolangatta BLUE Robert Dorrough, Christopher Maynard Race 1 0
6 Alexandra Headland SLSC Alexandra Headland A Rick Pallister, Martin Ashfield Race 1 0


Carnivals