150 yrs min Taplin Relay Race (3 team)

Masters 2006

Place Club Team People Heat Points Time
Byron Bay SLSC Byron Bay A Mitchell Phillips, Ben Hutchings, Chris Hunter Race 1 0
Elouera SLSC Elouera BLUE Anthony Boyd, Brian O'sullivan, John Farrell Race 1 0
Cape Hawke SLSC (Inc) Cape Hawke WHITE Gary Pickett, Doug Atkinson, Anne Curtis Race 1 0
Alexandra Headland SLSC Alexandra Headland C Desmond Parkes, Mark Purvis, Gregory Duncan Race 1 0
North Burleigh SLSC North Burleigh A Tony Caldwell, Neville De, Adam Morley Race 1 0
Redhead SLSC Redhead A John Scott, Peter Mckerras, Mike Mckey Race 1 0
Copacabana SLSC Copacabana WHITE Tom Fallon, Darren O'donnell, Roy Easton Race 1 0
Manly LSC Manly A Brian Graber, Anthony Vieceli, Steven Coulter Race 1 0
Cronulla SLSC Cronulla A John Lavers, Daryn Metti, Allan Metti Race 1 0
Freshwater SLSC Freshwater A Steve Bennett, Steve Davis, Alan Burns Race 1 0
Manly LSC Manly B Chris Bond, Brian Beer, Barry Seymour Race 1 0
Terrigal SLSC Terrigal B Clayton Schofield, Lionel Fargher, Richard Northey Race 1 0
Bondi Surf Bathers LSC Bondi BONDI James Cameron, Andrew Winters, Cyril Baldock Race 1 0
Surfers Paradise SLSC Surfers Paradise GOLD Brad Edwards, Brian Landrigan, Milton Brunton Race 1 0
Mermaid Beach SLSC Inc Mermaid Beach A Grant Kelly, Adrian Russell, Stuart Keay Race 1 0
Northcliffe SLSC Northcliffe B Christopher Harris, Norman Lewis, Scott Unicomb Race 1 0
Queenscliff SLSC Queenscliff WHITE Kevin Flood, Tim Hayes, Kevin Harris Race 1 0
Trigg Island SLSC Trigg Island A Ken Dobson, Brian Campbell, Michael Cook Race 1 0
Alexandra Headland SLSC Alexandra Headland B Jim Pullen, Mark Etchells, Peter Fraser Race 1 0
Fairy Meadow SLSC Fairy Meadow GOLD Ian Timbrell, Jeff Banks, Noel Gracie Race 1 0
Carlton Park SLSC Carlton Park RED Jamie Stubbs, Don Marsh, Mark Manning Race 1 0
North Avoca SLSC North Avoca Beach A Tony Curran, Stephen Tatham, Gordon Crabb Race 1 0
Maroochydore SLSC Maroochydore BLUE Philip Pegg, Kevin Gillard, Alan Vidler Race 1 0
Grange SLSC Grange A Brian Hession, Grantley Anderson, Damien Grant Race 1 0
Scarboro SLSC Inc Scarboro B Peter Tanham, Brian Hall, Alan Carville Race 1 0
Terrigal SLSC Terrigal A Stephen Hudson, John Bellato, Peter Riley Race 1 0
North Burleigh SLSC North Burleigh B Tom Marris, Mark Eaves, Andrew Stewart Race 1 0
Maroubra SLSC Maroubra A Dennis Heussner, Darren Scott, Peter Kirkwood Race 1 0
Avoca Beach SLSC Avoca Beach RED David Ogrady Race 1 0
Queenscliff SLSC Queenscliff BLUE Danny White Race 1 0
Scarboro SLSC Inc Scarboro A Bob Welch, Graham Croft, Greg Smith Race 1 0
Queenscliff SLSC Queenscliff RED Les Richardson, Dave Slennett Race 1 0
Northcliffe SLSC Northcliffe C Warren Marrable, Brian Booth, Russell Truman Race 1 0
Southport SLSC (QLD) Southport A Glenn Donovan, Greg Reddan, Mark Reaburn Race 1 0
Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Burleigh Heads Mowbray Park A Mark Sutton, John Rose, Robert O Race 1 0
Currumbin SLSC Currumbin Beach A Laurie Hallinan, Shaun Landon, Lennard Cook Race 1 0
North Entrance SLSC North Entrance BLUE David Burns, Col Laing, Ken Lupton Race 1 0
Brighton SLSC (SA) Brighton RED Gary Schapel, Paul Vale, Paul Openshaw Race 1 0
Palm Beach SLSC (QLD) Palm Beach (Qld) A Graham Stockwell, Darrel Henry, John Landers Race 1 0
Palm Beach SLSC (QLD) Palm Beach (Qld) B Peter Buckley, John Batchelor, Gordon Shears Race 1 0
Noosa Heads SLSC Noosa Heads A Anthony Anisimoff, Anthony Lemarnsey, Ross Fisher Race 1 0
Tacking Point SLSC Tacking Point A Peter Murphy, Fred Middleton, Robert Rosenbaum Race 1 0
Mooloolaba SLSC Mooloolaba A Clive Sharp, John Harris Race 1 0
Alexandra Headland SLSC Alexandra Headland A Rod Taylor, David Rossiter, Glen Garrick Race 1 0
Northcliffe SLSC Northcliffe D Ian Clifford, Ron Nicholls, Campbell Seward Race 1 0
Wanda SLSC Inc Wanda BLUE Michael Georgaris, Michael Mead, Brett Leask Race 1 0
1 Swansea Belmont SLSC Swansea Belmont A Phil Cosgrove, Graham Burge, Arch Salaris Race 1 0
2 Cottesloe SLSC Cottesloe A Stan Davies, Ian Vilkson, John Lishman Race 1 0
3 Northcliffe SLSC Northcliffe A Noel Mills, Allan Nicholls, Stephen Mcbean Race 1 0
4 North Cronulla SLSC North Cronulla BLUE Warrick Cavanagh, Max Lewis, Shane Whittaker Race 1 0
5 Kurrawa SLSC Kurrawa A Jeffery Gatenby, Peter Winton, Scott Everingham Race 1 0
6 Maroochydore SLSC Maroochydore WHITE John Rayner, Geoff Dews, Ian Jobson Race 1 0


Carnivals