140 yrs min Mixed Surf Boat

Masters 2006

Place Club Team People Heat Points Time
Coolum Beach SLSC Coolum Beach 1 Corey Stone, Michael Skillen, Brett Kennedy, Robert Stone, Daniel Rogers Race 1 0
Evans Head-Casino SLSC inc. Evans Head / Casino ZS Ben Fisher, Anthony Cattle, Mark Schnieder, Brett Price, Chris Snel Race 1 0
Somerton SLSC Somerton BIGW Dave Guley, Mark Williams, Andrew Meaney, Kevin Heard, Barry Jones Race 1 0
Minnie Water-Wooli SLSC Minni Water / Wooli SCREAMING VETS Geoff Brodin, Peter Young, Tony Benfield, Brook Down, Rob Mclennan Race 1 0
Frankston LSC Frankston LSC FRANKSTON 2 Glen Stewart, Scott Halliburton, Simon Moignard, Phil Newland, Darryl Morrison Race 1 0
Macksville-Scotts Head SLSC Inc Mackville Scotts Head OP160 Timothy Brown, Allan Hall, Anton Koch, Peter Lambert, Jayson Shelly, Shane Singleton Race 1 0
North Narrabeen SLSC Inc. North Narrabeen NEVILLES Matthew Gardiner, John Sultana, Michael Mcdermott, Brenden Reedy, Scott Armstrong Race 1 0
North Cottesloe SLSC North Cottesloe W Paul Crockett, Lee Barker, Ian Clarke, Braad Sowman, Gary Williamson Race 1 0
Kurrawa SLSC Kurrawa BANDITS Carl Gibson, Damien Clayphan, Ross Mcphillips, Angus Wilson, Peter Mackie Race 1 0
The Entrance SLSC The Entrance OLD SEAGULLS Greg Newton, John Meyer, Jeff Kellie, Darren Bell, Garry Walsh Race 1 0
Maroochydore SLSC Maroochydore WHITE Glen Cruickshank, Rob Flood, Greg Kent, Peter Laydon, Adam Tedman Race 1 0
Point Lonsdale SLSC Point Lonsdale BLACK@ Bradley Mcgown Race 1 0
North Burleigh SLSC North Burleigh A Nicholas Strang, Ben Williams, Gary Mcskimming, Anthony Melloy, Mark Healy, Craig Plunkett Race 1 0
Tallebudgera SLSC Tallebudgera RIPPETTS Brett Mccullough, Bruce Ncnalty, Peter Richards, Greg Campbell, Gary Williams Race 1 0
Sunshine Beach SLSC Sunshine Beach SUNSHINE BUZZARDS Gerard Broersen, Blair Doran, Rodney Vaughan, Darryl Lester, Joel Tweedy, Leigh Oakley Race 1 0
Cudgen Headland SLSC Cudgen Headland BLUE Brett Barr, Michael O'brien, Brian Lewis, Mark Buckman, Douglas Fewtrell Race 1 0
Brunswick SLSC Brunswick A Wayne King, Craig Reid, Shane Diehm, Aaron Diehm, Stewart White Race 1 0
Mollymook Surf Life Saving Club Inc. Mollymook GUNNS Russell Bartlet, Steven Hegarty, Steven Creech, Garth Brook, Craig Matthews Race 1 0
Anglesea SLSC Anglesea DOUGS DOLLS Debra Baumgartner, Shea Grant, Carolyn Mckee, Cath Nelson, Doug Solly Race 1 0
Glenelg SLSC Glenelg SHARKS Christopher Tidswell, Peter Tidswell, Bert Brujin, Gregory Daw, Michael Cotter Race 1 0
Ulverstone SLSC Ulverstone ULV2 Leigh Knowles, Robert Best, Troy Butler, Garry Clark, Simon Eade Race 1 0
1 Bondi Surf Bathers LSC Bondi BONDI BACKSLAPPERS Steve Vesper, Mark Ingelmo, Patrick Moore, Christopher Stokes, Andrew Winters Race 1 0
2 North Cronulla SLSC North Cronulla VETS Michael Boffinger, Mark Lea, Wayne Turner, Vaughn Meldrum, David Gregson Race 1 0
3 Fairhaven SLSC Fairhaven LOVEBOAT John Morgan, Jamie Patterson, Mark Rice, Kevin Vandeuren, Bill Digby Race 1 0
4 Point Lonsdale SLSC Point Lonsdale BLACK Graeme Smith, Murray Smith, Peter Grant, Lee Hall/sullivan, Brett Mazouris Race 1 0
5 Bilgola SLSC Bilgola A Garrett Smith, Jerome Valentine, Don Mcmanus, Mark Parsons, Grant Jacobs Race 1 0
6 Bulli SLSC Bulli A Jason Byrne, Darren Nicholls, Gavin Pearce, Barry Lowe, Lincoln Costello Race 1 0


Carnivals