160 yrs min Mixed Surf Boat

Masters 2006

Place Club Team People Heat Points Time
Fairhaven SLSC Fairhaven COASTAL Martin Congdon, Paul Greene, Paul Leonard, David Maher, Simon Northeast Race 1 0
Bondi Surf Bathers LSC Bondi BONDI RESERVE Peter Deszoeke Race 1 0
Maroochydore SLSC Maroochydore BLACK John Tunnell, Bernie Duncan, Brett Pointon, Kevin Richardson, Drew Moles Race 1 0
Avoca Beach SLSC Avoca Beach SILVERTAILS Dave Birt, Shannon Woodley, Phil Gee, Tony Ide, Graham Settree Race 1 0
North Bondi SLSC North Bondi A Grant Mcmah, Peter Zieme, Glen Holland, Steve Larnach, Greg Bodkin Race 1 0
Rainbow Bay SLSC Rainbow Bay TENNORS Donald Cotterill, Bruce Zillman, Matthew Cleaver, Jim Eden, Glen Bull Race 1 0
Caves Beach SLSC Caves Beach MAROONS Garry Lunn, Andrew Winn, Paul Winn, Rick Robertson Race 1 0
North Burleigh SLSC North Burleigh B Dean Wallace, Doug Diversi, Michael Daly, Craig Blanch, Paul Davies, Gary Mcskimming Race 1 0
Terrigal SLSC Terrigal M Barry Antees, Simon Bradbury, Shane Hobbs, Mel Smith, David Maguire Race 1 0
Tamarama SLSC Tamarama TAMARAMA SURF LIFE SAVING CLUB GREY MARES BOAT CREW Charles Daniels, William Shires, Mark Walton, Ian Lawther, Paul Cooper Race 1 0
Wauchope Bonny Hills SLSC Wauchope / Bonny Hills RUNNING DOGS Manfred Sonntag, Stephen Monghan, Glen Millar, Craig Eggins, Russell Eichmann Race 1 0
Byron Bay SLSC Byron Bay BYRON Rod Teale, Mark Knott, Geoff Morrison, David Challis, Neil Cameron Race 1 0
Anglesea SLSC Anglesea WHITE Steven Bews, Andrew Loughnan, Edward Gage, Gary Jones, Doug Solly Race 1 0
Glenelg SLSC Glenelg 5SKINS Peter Tidswell, Geoff Norris, Paul Scott, Geoffrey Harvey, Christopher Maylin Race 1 0
Tweed Heads Coolangatta SLSC Coolangatta COOLANGATTA GOLD Nicholas Webster, Brendan Murray, Phillip Hammond, Ian Connop, Stephen Mason Race 1 0
Terrigal SLSC Terrigal ARCHIES Justin Kaeser, Trevor Star, Scott Oades, Peter Ives, Paul Quick Race 1 0
Maroubra SLSC Maroubra A Michael Adams, Mark Bessant, Blake Butcher, Garry Doyle, Tim Murray Race 1 0
Alexandra Headland SLSC Alexandra Headland A Glenn Field, Paul Schloss, Craig Johnson, Terrance Bell, Gregory Duncan Race 1 0
Urunga SLSC Urunga DEBRIEFERS Craig Delahunty, Jason Ford, Terry Lowe, Greg Topple, Phil Mcguiggan Race 1 0
North Burleigh SLSC North Burleigh A Tony Barnett, Sam Stewart, Gary Walker, Tim Allwood, Peter Primo, Ben Williams Race 1 0
Anglesea SLSC Anglesea DOUGS DOLLS Claire Nichols Race 1 0
Woonona SLSC Woonona WOMBATS Dean Anese, Peter Flood, Martin Fox, Troy Johnson, John Mcinally Race 1 0
Bondi Surf Bathers LSC Bondi BONDI LEFTOVERS Andrew Winters Race 1 0
Coolum Beach SLSC Coolum Beach 2 Lindsay Crofton Race 1 0
Grange SLSC Grange POSEIDON Shane Gleeson, Grant Wiles, Richard Ward, Rodney Reed, Jason Johansen Race 1 0
Coolum Beach SLSC Coolum Beach 1 Michael Dunning, Michael Cocks, Paul Dunning, David Tomba, Mark Dunning Race 1 0
Tannum Sands SLSC Tannum Sands STINGRAYS Troy Lehmann, Kenneth Pollock, Robert Devries, Leon Withoos, Doug Grimwood Race 1 0
Woolgoolga SLSC Woolgoolga SOCS David Baker, Jason Clark, Phillip Michael, Paul Hay, Wayne Bailey Race 1 0
Avoca Beach SLSC Avoca Beach WALLYS Peter Wallace, Bruce Hayes, Dennis Gee, Paul Nicholls, Steve Sharpe Race 1 0
Christies Beach SLSC Christies Beach BLUE John Hilhorsrt, William Threadgold, Reis Michael, Ronald Harwood, Peter Hilhorst Race 1 0
Ballina Lighthouse and Lismore SLSC Ballina MISFITS Raz Burtonwood, Brad Lyons, Geoff Marshall, Shon Trim, Darcy Morrow Race 1 0
Currumbin SLSC Currumbin Beach CRACKERJACKS John Forbes, Mark Goodwin, Mark Ross, Mark Warrall, Mark Owens Race 1 0
Clovelly SLSC Clovelly CLOVELLY BUCKANEERS Adam Maroon, Robbie Rathbone, Paul Smith, Alistair Weir, Nigel Chapman, Eric Graham Race 1 0
Peregian Beach SLSC Inc Peregian Beach BLUE Colin Munro, Jeffrey Dodd, Ken Sell, Michael Phelan, John Fallon Race 1 0
Port Kembla SLSC Port Kembla EAGLES Dave Edwards, Dave Erskine, Rod Kuhn, Duane Mckenzie, Gary Staples Race 1 0
Soldiers Beach SLSC Soldiers Beach GREEN Philip Dunn, Gregory Irwin, Shane Walker, Michael Raby, Michael Irvine Race 1 0
Mollymook Surf Life Saving Club Inc. Mollymook SWILLERS Colin Woods, Geoff Loy, Paul Love, Keith Claxton, Anthony Austin Race 1 0
Brighton SLSC (SA) Brighton 160 Albert Venema, Alan Aitchison, Michael Schetter, Kevin Watkins, Tom Murdoch Race 1 0
1 Avoca Beach SLSC Avoca Beach BLURS Rob Davies, John Gorey, Bill Mitchell, Tony Payne, John Mitchell Race 1 0
2 Torquay SLSC Torquay T Ron Lowe, David Mitchell, Tony King, Matt Robertson, Noel Dubberley Race 1 0
3 Bondi Surf Bathers LSC Bondi BONDI VETS David Lipmann, David Berry, David Willis, Christopher Pike, Scott Hamilton Race 1 0
4 Port Campbell SLSC Port Campbell MAKOS Peter Cashmore, Shane Maslin, Paul Jeffery, Andrew Vogels, Paul Younis Race 1 0
5 Evans Head-Casino SLSC inc. Evans Head / Casino JERRYS Peter Hickey, Edward Power, Steve Loadsman, Michael Robson, Brett Farmer Race 1 0
6 Mairangi Bay SLSC NZ Mairangi Bay (NZ) BEIGE BRIGADE Nick Laurie, Terry Burbidge, Blair Moore, Scott Gibson, Scott Eagle Race 1 0


Carnivals