Open Male Double Ski

Australian 2010

Place Club Team People Heat Points Time
Elouera SLSC Elouera WHITE Joel Lategan, Jayson Ginn Race 1 0
Burnie SLSC Burnie BURNIE B Stuart Paine, John Lakeland Race 6 0
Moana SLSC Moana A Luke Morrison, Rowan Wilson Race 6 0
Scarboro SLSC Inc Scarboro B Kristian Hawkless, Blair Redfern Race 6 0
Bulli SLSC Bulli A Downie Langthorne, Michael Locke Race 6 0
Mullaloo SLSC Mullaloo A Ricky Smith, David Wood Race 6 0
North Burleigh SLSC North Burleigh A Michael Baker, Patrick Norton Race 6 0
Henley SLSC Henley A Gregory Fletcher, Damien Grant Race 6 0
Torquay SLSC Torquay B Tim Altman, Will Penney Race 6 0
Tugun SLSC Tugun C Sam Hamilton, Ken Wallace Race 6 0
North Entrance SLSC North Entrance GOLD Paul Chadwick, Brett Jones Race 6 0
Trigg Island SLSC Trigg Island B Brendan Rice, Todd Brewer Race 6 0
Half Moon Bay SLSC Half Moon Bay A Russell Fox, Soren Luckins Race 6 0
Swansea Belmont SLSC Swansea Belmont GOLD Ryan Cook, Adam Rowe Race 6 0
Byron Bay SLSC Byron Bay H Torri Callan, Kurt Tutt Race 5 0
City of Perth SLSC City of Perth A David Graham, John Wilkie Race 6 0
Devonport SLSC Devonport DEVONPORT Adam Wiseman, Jared Wiseman Race 5 0
Northcliffe SLSC Northcliffe A Tate Smith, Joel Simpson Race 5 0
North Bondi SLSC North Bondi A Nathan Croal, Jim Walker Race 5 0
Wanda SLSC Inc Wanda B Mat Read, Ben Bolewski Race 5 0
Swansea Belmont SLSC Swansea Belmont GREEN Gregory Tobin, Shane Blair Race 5 0
Trigg Island SLSC Trigg Island C Brody Baker, Alan Albert Race 5 0
Seaspray SLSC Seaspray SEASPRAY Ernest Ronchi, Benjamin Greenwood Race 5 0
North Burleigh SLSC North Burleigh G Mitchell Young, Michael Murray Race 5 0
Warilla Barrack Point SLSC Warilla / Barrack Point GREY Blair Day, Aaron Helmer Race 5 0
Mooloolaba SLSC Mooloolaba B Paul Green, Nathan Day Race 5 0
Redhead SLSC Redhead A Mitchell Thompson, Peter Scott Race 5 0
Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Burleigh Heads Mowbray Park A Dane Sloss, Jacob Clear Race 5 0
North Curl Curl SLSC North Curl Curl D Jake Atkins, Adam Atkins Race 5 0
Mooloolaba SLSC Mooloolaba A Nicholas Kirby, Jeff Lemarseny Race 6 0
Bondi Surf Bathers LSC Bondi A Adriel Young, Greg Byrnes Race 7 0
Scarboro SLSC Inc Scarboro A Heath Wright, Tim Quinlan Race 4 0
Metropolitan Caloundra SLSC Met Caloundra A Pierce Hardy, Neil Gardner Race 8 0
North Curl Curl SLSC North Curl Curl A Rohan Sample, Phillip Hagon Race 8 0
Warrnambool SLSC Warrnambool WARRNAMBOOL Philip Kerr, Stephen Kerr Race 8 0
Bondi Surf Bathers LSC Bondi B Robert Harvey, Calvin Brodie Race 8 0
Redhead SLSC Redhead B Mitchell Ambler, Dean Little Race 8 0
Collaroy SLSC Collaroy BLACK Brad Young, Shane Armstrong Race 8 0
Trigg Island SLSC Trigg Island A Brodie Holmes, Brendon Sarson Race 8 0
Avoca Beach SLSC Avoca Beach B Peter Mitchell, Ben Hamilton Race 8 0
Redhead SLSC Redhead C Luke Tener, Brad Hunter Race 8 0
Stockton SLSC Stockton B Ryan Moffet, Paul Bernard Race 8 0
Northcliffe SLSC Northcliffe D Daniel Nelson, Adam Yates Race 8 0
Brighton SLSC (SA) Brighton A Heath Richards, Luke Jones Race 8 0
Bronte SLSC Bronte A Thomas Woodriff, Bruce Hopkins Race 8 0
Cudgen Headland SLSC Cudgen Headland A Andrew Mcdonald, Rohan Small Race 8 0
North Curl Curl SLSC North Curl Curl C Rob Hagon, Chris Plunkett Race 7 0
Titahi Bay NZ Titahi Bay SLSC (NZ) A Sam Blyde, Marty Mcdowell Race 7 0
Kurrawa SLSC Kurrawa E Andrew Parry, Paul Howe Race 7 0
Elouera SLSC Elouera BLUE Dean Parry, Dean Blanche Race 7 0
Kurrawa SLSC Kurrawa A Shannon Porche, David Croucher Race 7 0
Tugun SLSC Tugun A Matthew Urquhart, Kye Hawkins Race 7 0
Anglesea SLSC Anglesea A Mark Rantall, Ivor Morgan Race 7 0
Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Burleigh Heads Mowbray Park C Brenton Myatt, Nicholas Dennis Race 7 0
Burnie SLSC Burnie BURNIE A Nathan Cross, Sam Norton Race 7 0
Wanda SLSC Inc Wanda A Michael Georgaris, Paul Buttel Race 7 0
Sorrento SLSC (Inc) (WA) Sorrento (WA) A Tony Bowman, Daniel Bowker Race 7 0
Grange SLSC Grange GRANGE A Simon Thompson, Damian Thompson Race 7 0
Southport SLSC (QLD) Southport B Carl Greenhalgh, Anthony Berry Race 7 0
North Bondi SLSC North Bondi B Paul Tatham, Istva`n Domokos Race 7 0
Freshwater SLSC Freshwater B Ben Kirkby, Nigel Hoschke Race 5 0
North Cottesloe SLSC North Cottesloe B Michael Bingemann, James Knowles Race 4 0
Northcliffe SLSC Northcliffe C Trent Goulding, Kevin Morrison Race 1 0
North Burleigh SLSC North Burleigh B Brad Rodgers, David Rhodes Race 2 0
Kawana Waters SLSC Kawana Waters RED Nicholas Wendt, Andrew Mcaleenan Race 2 0
Tallebudgera SLSC Tallebudgera C Travis Grant, Gavin Cole Race 2 0
Maroochydore SLSC Maroochydore 4 Patrick Purcell, Todd Grace Race 2 0
Mooloolaba SLSC Mooloolaba E Brett Monaghan, Martin Kenny Race 2 0
Bronte SLSC Bronte B Matt Freeman, Christopher Kilmurray Race 2 0
Anglesea SLSC Anglesea B Peter Macdonald, Shane Edmonds Race 2 0
North Bondi SLSC North Bondi C Luke Michael, Jacob Michael Race 2 0
Avoca Beach SLSC Avoca Beach A Timothy Paterson, Lachlan Tame Race 2 0
Northcliffe SLSC Northcliffe F Juliene Lalanne, John Desperges Race 2 0
Dee Why SLSC Dee Why A Robert Cheney, Ben Yabsley Race 2 0
Manly LSC Manly C Jamie Stewart, David Cansdell Race 2 0
Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Burleigh Heads Mowbray Park B Beau O, Peter Dorries Race 2 0
Half Moon Bay SLSC Half Moon Bay C Shane Ryan, William Curry Race 1 0
Avoca Beach SLSC Avoca Beach D Andrew Higgins, Gordon Jones Race 2 0
Mooloolaba SLSC Mooloolaba F John Dockray, Andrew Weston Race 1 0
Collaroy SLSC Collaroy RED Matt Gittoes, Gregg Armstrong Race 1 0
The Lakes SLSC The Lakes A Lloyd Boulton, Ethan Higgins Race 1 0
North Burleigh SLSC North Burleigh C Thomas Trembath, James Stewart Race 1 0
Freshwater SLSC Freshwater A Jono Chalmers, Carl Henderson Race 1 0
Southport SLSC (QLD) Southport A Russall Cooper, Derek Porche Race 1 0
Dee Why SLSC Dee Why C Peter Hatfield, Hayden Quinn Race 1 0
Tugun SLSC Tugun B Murray Seaton, Steven Mannion Race 1 0
Narrabeen Beach SLSC Inc Narrabeen Beach A David Chidgy, Douglas Lucas Race 1 0
Manly LSC Manly E Jonothan Stock, Cameron Coghlan Race 1 0
Stockton SLSC Stockton C John Rowlatt, Luke Wagner Race 1 0
Scarboro SLSC Inc Scarboro C Paul Mckenner, Stuart King Race 1 0
Half Moon Bay SLSC Half Moon Bay B Russ Goulding, Kyle Goulding Race 1 0
Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Burleigh Heads Mowbray Park D Sam Rabjohns, Steven Puccini Race 2 0
Warilla Barrack Point SLSC Warilla / Barrack Point ORANGE Ali Day, Ben Prior Race 2 0
Warilla Barrack Point SLSC Warilla / Barrack Point WHITE Robert Tener, Nathan Perretta Race 4 0
Redhead SLSC Redhead D Brendan Ross, Andrew Hatcher Race 3 0
Manly LSC Manly D Kane Ballard, Steven Coulter Race 4 0
Manly LSC Manly A Murray Stewart, Blake Ballard Race 4 0
Glenelg SLSC Glenelg GLENELG A Christopher Alagich, Jebb Staite Race 4 0
Maroochydore SLSC Maroochydore 2 Zsolt Dallos, Glenn Wilkinson Race 4 0
Northcliffe SLSC Northcliffe B Corey Hill, Cameron Gordon Race 4 0
Surfers Paradise SLSC Surfers Paradise GOLD Luke Lorenzin, Luke Bartlett Race 4 0
Carlton Park SLSC Carlton Park RED Gregory Stubbs, Jamie Stubbs Race 4 0
North Bondi SLSC North Bondi D Matthew Jenkins, Mark Farrugia Race 4 0
Kurrawa SLSC Kurrawa C Adam Moffitt, Phillip Mills Race 4 0
Tweed Heads Coolangatta SLSC Coolangatta COOLY B Ryan Hawkins, Stuart Hogben Race 4 0
North Curl Curl SLSC North Curl Curl B Clinton Hall, Glenn Coltman Race 4 0
Mooloolaba SLSC Mooloolaba C Adam Harris, Matthew Loehr Race 4 0
Stockton SLSC Stockton A Glen Bernard, Jason Upton Race 4 0
Tugun SLSC Tugun D Sean Kelly, David Monaghan Race 3 0
Tallebudgera SLSC Tallebudgera A Dan Covill, Dylan Magee Race 3 0
Currumbin SLSC Currumbin Beach A Dane Wilkinson, Daniel Cowper Race 3 0
Manly LSC Manly F Trent Herring, Anthony Vieceli Race 3 0
Torquay SLSC Torquay A David Morris, David Strahan Race 3 0
Maroochydore SLSC Maroochydore 3 Jameson Mills, Damien Spark Race 3 0
Currumbin SLSC Currumbin Beach D Rhys Dutton, Jamo Borthwick Race 3 0
North Burleigh SLSC North Burleigh H Chris Forrest, Josh Utanga Race 3 0
Warilla Barrack Point SLSC Warilla / Barrack Point BLACK David Smith, Hayden White Race 3 0
North Cronulla SLSC North Cronulla GOLD Sasa Vujanic, Luke Moses Race 3 0
Manly LSC Manly B Adam Keelan, Nick Dawe Race 3 0
Northcliffe SLSC Northcliffe E Stuart Snell, Nicholas Pluimers Race 3 0
Dee Why SLSC Dee Why B David Franklin, Justin Sharkey Race 3 0
Kurrawa SLSC Kurrawa F Paul Navarro, Kevin Jeffery Race 3 0
Bondi Surf Bathers LSC Bondi C Anthony Pledger, William Hardman Race 3 0
Freshwater SLSC Freshwater C Doug Fisk, Grant Coates Race 8 0


Carnivals