Reserve Grade Surf Boat

Australian 2010

Place Club Team People Heat Points Time
Wanda SLSC Inc Wanda RED Luke Tallis, Mark Tallis, Les Townsend, Jarrod Watson, Nathan Spinner Race 1 0
Cronulla SLSC Cronulla BLACK Brendan Sarsfield, Scott Frater, Simon Levings, Gary Allman, Craig Sims Race 1 0
Nobbys SLSC (NSW) Nobbys REEFERS Nicholas Mcdermott, Timothy Wilson, Luke Moore, Simon Longhurst, Shane Barclay Race 1 0
Northcliffe SLSC Northcliffe C Eranda Gunasekara, Gabriel Fisch, Jordan Spark, Peter Hickey, Richard Finlay Race 1 0
Corrimal SLSC Corrimal CORRIMAL Ben Bell, Ben Malcolm, Scott Smith, Dean Dolton, Jason Northey Race 1 0
MacMasters Beach SLSC MacMasters Beach MUFFIN MEN Jon Piesnik, Tommy Wilson, Mark White, James Latham, Peter Norman Race 1 0
South Maroubra SLSC South Maroubra CLIPPERS Phillip Stivano, Luke Barron, Mark Ingelmo, Cameron James, Angus Graham Race 1 0
Carlton Park SLSC Carlton Park WHITE Hayden Earley, Teresa Krebs, Killian Peddell, Brian Jones, Paul Chamberlain Race 1 0
Tugun SLSC Tugun A Michael Core, Bruce Zillman, Nicholas Foley, Andrew Eddy, Thomas Melloy Race 1 0
Minnie Water-Wooli SLSC Minni Water / Wooli KEGS Tony Benfield, Ashley Benfield, Matthew Mclennan, Nash Callaghan, Robin Mclennan Race 1 0
Manly LSC Manly FERRY Nestor Cinotti, Toby Wallace, David Washbrook, Stuart Grover, David Ronald Race 1 0
St Kilda LSC St Kilda X Douglas Macfarlane, Cliff Lee, Struan Reid, Simon Gurr, Jan Culka Race 1 0
Mona Vale SLSC Mona Vale BLACK Patrick Delaney, Kai Cooper, Bryce Munro, Nathan Perry, James Middleton Race 1 0
South Curl Curl SLSC South Curl Curl BUSINESS TIME John Oxley, Chad Flemming, Mark Spiteri, Rob Lowery, Elton Mckay Race 1 0
Avoca Beach SLSC Avoca Beach MUNJAS Daniel Mitchell, Todd Petrie, John Mitchell, Matthew Parker, Duncan Smith Race 1 0
Evans Head-Casino SLSC inc. Evans Head / Casino SLYS Nicolas Rose, Peter Hickey, Trent Brown, Kiel Handcock, Danny Lickiss Race 1 0
North Cottesloe SLSC North Cottesloe T CREW Mike Raisbeck, John Polinelli, Nigel Burrows, Adam Moore, Tim Mcfarlane Race 1 0
Wollongong City SLSC Inc. Wollongong City SEABOMBS Toby Dawson, Stuart Wilkens, Martin Fox, Simon Tweedie, Scott Burgess Race 1 0
Mooloolaba SLSC Mooloolaba A Bryce Kelly, Mark Deighton, Mitch Scorey, Joe Western, Matthew Miller, Grant Cooper, Brenden Western Race 1 0
Kawana Waters SLSC Kawana Waters ALLSORTS Damien Gripske, Justin Odonnell, Ricky Estreich, Scott Hirst, Brenton Tunsted Race 1 0
Fairhaven SLSC Fairhaven FAIRHAVEN DUKES Brock Uebergang, Joseph Bergen, David Spiteri, Dylan Cresswell, David Smith Race 1 0
Dee Why SLSC Dee Why DYDINGBATS Scott Cable, Jason Rowe, Jack Stillman, Jay Yeomans, Stephen Scott, Eric Rowe Race 1 0
Cooks Hill SLSC Cooks Hill RUSTY TROMBONES Scott Bear, Allan Mckeown, Darryn Cotterill, Mick Evans, Peter Mcnally Race 1 0
Batemans Bay SLSC Batemans Bay DEVIATES Nathan Eke, Darren Reidy, Matthew Stevens, Adrian Van, Craig Shepheard Race 1 0
Maroochydore SLSC Maroochydore BLUE Mitchell Craig, Brendan Mac, Blake Mc, Jordan Craig, Michael Greasley, Laurie Murphy Race 1 0
Maroochydore SLSC Maroochydore WHITE Paul Addicott, Nicholas Dolly, Steve Wieland, Damien Carroll, Drew Moles Race 1 0
Elouera SLSC Elouera WILKO Brian Sedivy, Heath Molloy, Joel Zamek, Stephen Bryen, Grant Wilkinson Race 1 0
Metropolitan Caloundra SLSC Met Caloundra BLUE Matthew Graham, Brian Pascoe, Gregory Bacon, Michael Okelly, Daniel Dwyer Race 1 0
Queenscliff SLSC Queenscliff REXONAS David Newton, Alex Welsh, Rhys Williams, Andrew Newton, Scott Spradbrow Race 1 0
Avalon Beach SLSC Avalon Beach AVALON BEACH Chris Woods, Derek Millar, Nathan Wellings, Adam Schofield Race 1 0
Woonona SLSC Woonona WEIGHTWATCHERS Peter Holmes, Fred Ison, Mark John, Troy Johnson, John Mcinally Race 1 0
Floreat SLSC Inc. Floreat FLOREAT Brendon Iten, Timothy Iten, John King, Peter Larter, Matthew Morrison, Ryan Shaw, Luke Smoker Race 1 0
North Curl Curl SLSC North Curl Curl DEREKS Michael Parkes, Matt Wilson, Grant Conran, Matthew Heaton, Shaun Stacey Race 1 0
Northcliffe SLSC Northcliffe A Drew Griffith, Nick Byrne, Brett Beutel, Drew Armitage, Murray Stacey Race 1 0
Currumbin SLSC Currumbin Beach DINGOES Patrick Anderson, Sydney Norman, Geoffrey Case, Tim Livanes, Christopher Gibbons Race 1 0
Queenscliff SLSC Queenscliff COWBOYS James Croot, David Hauser, Andrew Needham, Thomas Hand, Todd Walton Race 1 0
Kawana Waters SLSC Kawana Waters ATES Aaron Casey, Stephen Baguley, Matthew Judd, Steven Keong, Paul Schloss Race 1 0
Currumbin SLSC Currumbin Beach PHISTAWHIPS Drew Cronin, Stephen Biddle, Adrian Bullock, Daniel Rahe, Lyle Clark Race 1 0
Broadbeach SLSC Broadbeach BLACK Smith Steve, Smith Sean, Fife Nathan, Abbott Darcy, Timothy Wilson Race 1 0
North Curl Curl SLSC North Curl Curl THUNDERBIRDS Wyn Bromiley, Josh Dale, Ryan Dawe, Glen Johnson, Justin Lowry Race 1 0
Queenscliff SLSC Queenscliff T-REXES Richard Smart, Adam Marsden, Adrian Walding, David Frew, Matthew Hamilton Race 1 0
Northcliffe SLSC Northcliffe B Matt Hickey, Toby Laakso, Liam Bell, Guy Constant, Nick Costley Race 1 0
South Maroubra SLSC South Maroubra BACKSLAPPERS Stephan Budin, Chris Stokes, Stephan Boyd, Gary Vesper, Ryan Airlie Race 1 0
Evans Head-Casino SLSC inc. Evans Head / Casino ROBBOS Simon Hyder, Michael Robson, John Lisetto, James Brown, Stuart Thomson Race 1 0
Kurrawa SLSC Kurrawa A Nathan Davies, Daniel Townsend, Ben Edgeworth, Darian Brennan, Benjamin Townsend Race 1 0
North Cronulla SLSC North Cronulla GOLD Wayne Turner, Trevor Robson, Vaughn Meldrum, David Gregson, Michael Bofinger Race 1 0
Manly LSC Manly FLEA N BAGS Ross Evans, Chris Kirby, Robert Michael, Oliver Michael, Nicholas Jones Race 1 0
MacMasters Beach SLSC MacMasters Beach 20S Daniel White, Wade Brooks, Karl Norman, Bradley Norman, Michael Norman Race 1 0
Long Reef SLSC Inc Long Reef MONGRELS Steve Cox, Jeremy Keating, Graeme Burns, Kurt Uebergang, Angus Vowell Race 1 0
Warilla Barrack Point SLSC Warilla / Barrack Point WILD CHILDS Ross White, Ian Wilder, Paul Schulze, Nathan Marsh, Wade Hegedus Race 1 0
Bilgola SLSC Bilgola BILGOLA GOLD Luke Perrin, Steve Bown, Don Mcmanus, Brendan Murray, Ben Gill Race 1 0
Port Campbell SLSC Port Campbell MAKOS Peter Finch, Simon Trotter, Peter Cashmore, Shane Maslin, Paul Younis Race 1 0
Maroochydore SLSC Maroochydore FORCE Jade Walker, David Hoffman, Troy Slade, Michael Brooks, Robert Stone, Brett Kennedy Race 1 0
Maroochydore SLSC Maroochydore DOUBLE SHOTS William Simpson, Brett Mc, Michael Gibbon, Corey Stone, Peter Hall Race 1 0
Fairy Meadow SLSC Fairy Meadow FINGER BLASTERS Jonothon Bell, Tyson Burcher, Nick Fischer, Doug Andrews, Simon Muul Race 1 0
Tweed Heads Coolangatta SLSC Tweed Heads / Coolangatta A Chris Adams, Michael Wright, Dale Elliott, Michael Hryczyszyn, Brian Sullivan, Ian Preston Race 1 0
Queenscliff SLSC Queenscliff 5 STROKES Matthew Press, Adam Stanley, James Darmody, John Vickery Race 1 0
Bundaberg SLSC Bundaberg BUNDY Martin Krehlik, Nathan Jensen, Kurt Wessel, Paul Wessel, Ryan Mcgregor Race 1 0
Palm Beach SLSC (NSW) Palm Beach (NSW) PYTHONS Christopher Allison, Tim Hosking, Tim Daymond, Ben Hosking, John Van Race 1 0
Gerringong SLSC Gerringong NAPS Malcolm Dunwoodie, Michael Quinn, Richard Payne, Mitchell Payne, Lachlan Payne Race 1 0
North Cottesloe SLSC North Cottesloe R Trent Barnett, Martin Edwards, Benjamin Noble, James Stewart Race 1 0
Austinmer SLSC Inc. Austinmer BLUE Brendon Choice, Duane Mcmanus, Craig Hadfield, John Patison, Mitchell Stuart Race 1 0
Coogee SLSC (NSW) Coogee MIFACE Gregory Pollard, Michael Scerri, Paul Julian, David Smith, Brett Skinner Race 1 0
Clifton Beach SLSC Clifton Beach B Gabrial Gossage, Michael Sansom, Michael Jarvis, Ian King, Andrew Fogarty Race 1 0
Cottesloe SLSC Cottesloe V Paul Bossong, Chad Burling, Jeffrey Burling, Jay Parkin, Alex Davies, Jarrad Dorey Race 1 0
Palm Beach SLSC (NSW) Palm Beach (NSW) PUNTERS CLUB Rob Svendson, Phil Wittan, Jeremy Black, Stuart Wickens, Piers Warren Race 1 0
Wanda SLSC Inc Wanda BLUE Anthony Huckstep, Brad Broom, Rhett Cochrane, Ron Doolan, Tyrell Duff Race 1 0
Currumbin SLSC Currumbin Beach PREDATORS Jonathan Pepper, Austin Woollett, Harrison Wildman, Mark Owens, Matthew Burgess Race 1 0
Broulee Surfers SLSC Broulee Surfers WILD TURKEYS John Ivanoff, Steve Hilyear, Tom Hilyear, Robert Pollock, Darren Phillips Race 1 0
Alexandra Headland SLSC Alexandra Headland DBSN GROUP Andrew Kerr, Jeremy Lawrance, Michael Mcmanus, Matthew Van, Lincoln Smith Race 1 0
Currumbin SLSC Currumbin Beach HUSCARLS Troy Jones, Matthew Wildman, Joseph Fraser, Clint Jones, Cain Hayward Race 1 0
Palm Beach SLSC (NSW) Palm Beach (NSW) PISTACHIOS Woff Chambers, Ant Serventi, Adam Linforth, Scott Keenan, Mark Highfield Race 1 0
Bronte SLSC Bronte BRONTESAURUS Alex Menzies, Simon Barnes, Ryan Burke, David Farrington, Scott Hunter Race 1 0
Caves Beach SLSC Caves Beach EXECUTIVES Stephen Fleming, Kevin Geeves, Trent Hollis, Rick Robertson, Brett Main Race 1 0


Carnivals