U19 Mixed Single Ski Relay

Australian 2010

Place Club Team People Heat Points Time
Titahi Bay NZ Titahi Bay SLSC (NZ) A Tim Marsden, Paul Mcvicar, Chris Martin, Ben Ashby, Dean Ellis Race 1 0
Corrimal SLSC Corrimal CORRIMAL Glen Staples, Travis Down, Craig Hyslop, Luke Erven, Anthony Cartwright Race 1 0
Bondi Surf Bathers LSC Bondi BONDI 1100 Ashley Bourne, Damian Clucas, Michael Mcbain, Cameron Stuart, Harvey Barratt Race 1 0
North Cottesloe SLSC North Cottesloe J CREW Shaun Coulton, Peter Charles, Dave Porzig, Jack Alliss, Derek Knox Race 1 0
Dee Why SLSC Dee Why DYSHARKSKINS Robert Giblin, Aaron Reilly, Steven Knight, Tim Knight, Stephen Scott Race 1 0
Austinmer SLSC Inc. Austinmer BLUE Aaron Greenhalgh, Sebastian James, Mark Davies, John Patison, Steven Drysdale Race 1 0
Mona Vale SLSC Mona Vale BLACK Wes Dose, Jim Morison, Bryce Munro, Sam Funch, Stephen Hart Race 1 0
Collaroy SLSC Collaroy RED Mitchell Baker, Charles Pembroke-birss, Chris Nokolaidis, Nicholas Wolley, Ryan Rubagotti Race 1 0
Bulli SLSC Bulli GOLD Paul Barlow, Aron Davis, Wayde Peterson, Adam Barlow, Paul Jones Race 1 0
Bilgola SLSC Bilgola BILGOLA GOLD Jason Crump, Mitch Foran, Don Mcmanus, Anthony O`toole, Mark Hooley Race 1 0
Glenelg SLSC Glenelg GLENELG Clayton Hayball, Ben Warr, Lincoln Jeffery, Peter Tidswell, David Quimby Race 1 0
Currumbin SLSC Currumbin Beach MOHECANS Ben Elliott, David Nelson, Nathan Hillier, Daniel Cruse, Mark Owens Race 1 0
Collaroy SLSC Collaroy GARRICKS Lachlan Rogers, Matthew Bealey, Mark Anderson, Alex Nicolson, Sam Newsom Race 1 0
North Curl Curl SLSC North Curl Curl JUNGLE TOUCHES Simon Fraumeni, Daniel Mcmillan, Dennis Bromiley, Darren Gore, Shaun Stacey Race 1 0
Moruya SLSC Moruya JOHN WEST Darren Bulley, Wilfred Finn, Ben Southwell, Laurence Sandral, Albert Hunt Race 1 0
Ocean Beach SLSC Ocean Beach PYGMIES James Cosentino, Mark Van, Glen Moffitt, Ryan White, Tyson Davis, Michael Cairns Race 1 0
Southport SLSC (QLD) Southport A Johnathan Tyson, Paul Attwood, Simon Newitt, David Mathews, Rod Colman Race 1 0
Kurrawa SLSC Kurrawa B Edward Hinschen, Rhys Dal-cin, Chris Mcevoy, Jonathon Nance, Damien Clayphan Race 1 0
Collaroy SLSC Collaroy WHATS DOING Cameron Bealey, Douglas Bone, Jonathon Larter, Scott Catlin, Gavin Scott Race 1 0
Piha SLSC Piha SLSC PIHA A CREW Bruce Obrien, Matt Kirke, Ben Scott, Mark Bourneville, Craig Knox Race 1 0
Mullaloo SLSC Mullaloo DIGGERZ Kyle De, Craig Scoffern, Steven Part, Steven Newman, Marcus Blake Race 1 0
South Curl Curl SLSC South Curl Curl WHITE STAGS James Davison, Awara Driscoll, Mark Spiteri, Nathan Wilson, Andrew Mcgaw Race 1 0
Fairhaven SLSC Fairhaven FAIRHAVEN GUNS Anthony Wright, Hamish Mcmillan, Joseph Bergen, Shayne Lee, Jamie Patterson Race 1 0
Woolamai Beach SLSC Woolamai Beach SPARTANS Harley Beaumont, Tom Donald, Graeme Smith, Sam Troon, Christopher Waxman, Stephen Blewett Race 1 0
Ocean Beach SLSC Ocean Beach JUNIORS Blake Cansdale, Tane Duff, John Young, Chris Young, Joshua Robertson Race 1 0
North Cronulla SLSC North Cronulla GOLD Mark Featherstone, Mathew Norton, Ben Smollett, Stephen Swane, Liam Donohue Race 1 0
Cottesloe SLSC Cottesloe DESANDTROY Lukas Sibma, Josh Wilkes, David Goyder, Jeffrey Burling, David Castles Race 1 0
North Wollongong SLSC North Wollongong NOBODIES Joey Dawson, Warwick Jennings, Dean Anese, Joel Irwin, Josh Graham Race 1 0
Rosebud and McCrae LSC Rosebud LSC ROSEBUD GOLD Robert Wells, Craig Nolan, Michael Wylie, Scott Halliburton, Matthew Baker Race 1 0
Currumbin SLSC Currumbin Beach BARBARIANS Nick Parr, Randall Martin, Glen Williams, Mactavish Hamilton, Lyle Clark Race 1 0
Lorne SLSC Lorne NNN Andrew Stevens, Ben Ross, Jarred Mccombe, Brent Mccombe, Alistair Mccombe Race 1 0
Moruya SLSC Moruya VIKINGS Lee Boswell, Dan Ellice-flint, Henry Gundry, Mitchell Punch, Gavin Hunt Race 1 0
Carlton Park SLSC Carlton Park BLACK Craig Mackinnon, Craig Arthur, Simon Eade, Nathaniel Griggs, Brian Jones Race 1 0
Avalon Beach SLSC Avalon Beach AVALON BEACH GREASERS Damian Mair, Derek Millar, Troy Douglas, Patrick Levins, Edward Rowe Race 1 0
South Port SLSC Inc (SA) South Port SNAPPERS Christopher Foord, Matthew Lee, Jeffery Hegarty, Gavin Cragg, Angus Boot, Jason Cloonan Race 1 0
Whale Beach SLSC Inc Whale Beach BIG FISH Bret Babicci, Gerry Plim, Ben Waller, Howard Christie, Matt Chave, Will Phillips Race 1 0
Wollongong City SLSC Inc. Wollongong City MAROON Justin Adams, Rod Latham, Phil Lazarri, Brett Dingwall, Shane Harloff Race 1 0
Batemans Bay SLSC Batemans Bay ONE LIFE HEALTH Kolo Fifita, Rhyan Young, Michael Bellette, Wayne Coppin, Brian Stephenson, Neil Innes Race 1 0
Warilla Barrack Point SLSC Warilla / Barrack Point MOISTURE FARMERS Paul Creighton, Ryan Johnston, Linken Hutchinson, Kevin May, Cameron Warren Race 1 0
Jan Juc SLSC Jan Juc WESTPAC John Colley, Geoffrey Matthews, Josh Nalder, Scott Tannahill, Nicholas Phelps Race 1 0
Northcliffe SLSC Northcliffe A Luke Barker, Drew Griffith, Lewis Price, Aaron Hickey, Jackson Price Race 1 0
North Cronulla SLSC North Cronulla BLUE Daniel Washington, David Chapman, Trevor Robson, Braden Fleming Race 1 0
Dixon Park SLSC Dixon Park DIXON PARK Keith Hunter, Kale Fogg, Matthew Nicholas, Matthew Criss, Trevor Dyson Race 1 0
Cottesloe SLSC Cottesloe CHARGERS Robert Alexander, Stephen L'huillier, Alex Davies, Shane Rho, Eamon Murphy Race 1 0
Minnie Water-Wooli SLSC Minni Water / Wooli WHIPETS Peter Young, Tim Jarrold, James Lawrence, Tony Benfield, Anthony Holmes Race 1 0
Austinmer SLSC Inc. Austinmer LEA Christopher Meades, Mark Lea, Tom Dorahy, Corey Jackson, Aaron Jackson Race 1 0
Terrigal SLSC Terrigal TJ S Christopher Bridge, Andrew Mitchell, Luke Petley, Paul Quick, Adam Harris Race 1 0
Cottesloe SLSC Cottesloe CHALLENGERS Kristopher Longmore, Stuart Mackinnon, Peter Cameron, James Bairstow, Michael Cameron Race 1 0
Tweed Heads Coolangatta SLSC Coolangatta BLUE Hugo Farmer, Chris Wright, Kerry Trevett, Daniel Maas, Michael Mifsud Race 1 0
Bronte SLSC Bronte BEATERS Edward Alexander, Robert Conlon, Tom Jeffries, Will Jeffries, Alex Menzies, Joshua Scharfegger Race 1 0
Woolamai Beach SLSC Woolamai Beach CAPE RAIDERS Jack Perkins, Alan Mclean, Trevor Clauscen, Tom Norton, Dugald Cunningham, Peter Considine Race 1 0
Bungan Beach SLSC Inc Bungan Beach GOLD Jaxon Rudduck, James Bezer, Morgan Donnelly, Ian Bucknall, Matt Collins Race 1 0
Kurrawa SLSC Kurrawa A Alexander Winkler, Jock Barnes, Martin Fletcher, Marcus Walker, Trent Keily Race 1 0
Jan Juc SLSC Jan Juc VILLAGE IDIOTS Luke Hume, Jonathan Stone, Tom Skidmore, James Mckenna, Jonothan Ward Race 1 0
Elouera SLSC Elouera WILKO Christopher Sims, Brett Mortensen, Timothy Nesbitt, Grant Wilkinson, Matthew Guy Race 1 0
Woonona SLSC Woonona FORSKINS Matthew Aberline, Toby Briggs, Tom Seymour, Ryan Cush, Jonathon Chivers Race 1 0
Palm Beach SLSC (NSW) Palm Beach (NSW) PONYFEEDERS Frank Egan, Chris Maher, Luke Harris, Jeremy Black, Andrew Mccarthy Race 1 0
Northcliffe SLSC Northcliffe B Alastair Dunlop, James Oneill, Matt Hickey, Richard Jefferies, Nathan Dwyer Race 1 0
Scarboro SLSC Inc Scarboro A Chris Bashall, Garth Lucas, Sean Ralph, Justin Donnelly, Brendan Doyle Race 1 0
Red Rock Corindi SLSC Red Rock / Corindi RED ROCK RAGERS Jon Kahler, Kallam Laskaj, Jye Reardon, Mitchell Wright, Damien Mcskimming Race 1 0
Port Elliott SLSC Port Elliott A Scott Billington, Paul Buchanan, Matthew Smith, Kenneth Bridges, Troy Irvin Race 1 0
Warilla Barrack Point SLSC Warilla / Barrack Point 2 HANDLERS Michael Beveridge, Joel Murtin, Mark Street, Bruce Webb, David Beveridge Race 1 0
Mount Maunganui Lifeguard Service NZ Mount Maunganui (NZ) A Richard Saunders, Daniel Matuschka, David Schumacher, Wayne Urbahn, Brad Thomsen, Clayton Kellett Race 1 0
Torquay SLSC Torquay THIRSTYCAMELS Zach Anderson, Brett Mazouris, Jackson Mccaffrey, Mitchell Johnson, Jackson Costa Race 1 0
Mairangi Bay SLSC NZ Mairangi Bay (NZ) MUDS Maurice Stack, Terry Burbidge, Blair Moore, Mark Gribble, Scott Gibson Race 1 0
Manly LSC Manly SAWFISH Matthew Clymer, Ben Dawes, Craig Mccarthy, Timothy Meurer, Michael Dawes Race 1 0
Palm Beach SLSC (NSW) Palm Beach (NSW) PIRATES Mat Dungar, Brad Woodward, Pirate Rasmus, Adam Woodward, Jordan Thurlow Race 1 0
Palm Beach SLSC (NSW) Palm Beach (NSW) PEARLERS Matt May, Jordy Ponder, Josho Terret, James Kerr, Peter Spence Race 1 0
Metropolitan Caloundra SLSC Met Caloundra WHITE Benjamin Canniffe, John Mccahon, James Ware, Michael Bacon, Michael Boulton Race 1 0
South Curl Curl SLSC South Curl Curl CHIN DILLY DISCOS Matthew King, Frank Alker, Luke Williams, Rob Lowery, William Clifton Race 1 0
Alexandra Headland SLSC Alexandra Headland DBSN GROUP Tristan Shaloub, Ian Oakhill, Christopher Goodluck, Ryan Gruell, Stephen Davies Race 1 0
Fairy Meadow SLSC Fairy Meadow OTTERS POCKETS Paddy Osullivan, Nick Woloch, Doug Andrews, Craig Johnston, Murray Ward Race 1 0
North Burleigh SLSC North Burleigh A Ben Wilcock, David Tranter, Damien Roman, Seth Philbrook, Paul Davies Race 1 0
Elouera SLSC Elouera GHOSTRIDERS Matthew Thompson, Benjamin Thompson, Andrew Lawson, Mark Mcdonald, Brett Wright Race 1 0
Fairhaven SLSC Fairhaven FAIRHAVEN BLUE Paul Gray, Jason Kerr, Nick Mccann, Ron Diamond, Paul Myers Race 1 0
Queenscliff SLSC Queenscliff REVOLUTION Chris Mandalidis, Ryan West, Paul Burton, Dylan Welsh, Alex Welsh Race 1 0
Mooloolaba SLSC Mooloolaba A Justin Stewart, James Longhurst, Chad Venables, Chris Crompton, Grant Cooper Race 1 0
Coogee SLSC (NSW) Coogee COOGEE Lee Hume, Paul Beale, Ben Burdett, Matt Leary Race 1 0
Newport SLSC Newport MAKOS James Brook, Michael King, Lachlan Brook, Tom Kellaway, Alex Brown Race 1 0


Carnivals