150 yrs min Taplin Relay Race (3 team)

Masters 2001

Place Club Team People Heat Points Time
Torquay SLSC Torquay John Mercer, Tony Strahan, Tim Altman Race 1 0
Caves Beach SLSC Caves Beach Stacey Wiltshire, Don Begg, Keven Harman Race 1 0
Northcliffe SLSC Northcliffe B Cam Seward, Norman Lewis, Scott Unicomb Race 1 0
Freshwater SLSC Freshwater David Roberts, John Garnett, Tim Ford Race 1 0
Dixon Park SLSC Dixon Park A Arthur Mawkes, Phil Williams, Fred Middleton Race 1 0
Maroochydore SLSC Maroochydore B John Rayner, Chris Shapland, Peter Molineux, Alan Vidler Race 1 0
Mooloolaba SLSC Mooloolaba A Jay Canham Race 1 0
Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Burleigh Heads Mowbray Park John Taylor, Denis Griffith, Robert O`bryan Race 1 0
Surfers Paradise SLSC Surfers Paradise B Barry Aplin, Norman Forrest, Stuart Keay Race 1 0
Tweed Heads Coolangatta SLSC Tweed Heads / Coolangatta A Terry Sherridan, Rodney Jones, James Newton Race 1 0
Elouera SLSC Elouera A Robert Chapman, Brian O`sullivan, Ron Finn Race 1 0
Queenscliff SLSC Queenscliff Bill Harris, Ed Kwanten, Mark Clare-nazer, Craig Susans, Sue Kearney, Kevin Harris Race 1 0
Brighton SLSC (SA) Brighton Gregory Mccloud, Gerald Cornelius, Lawrence Brett Race 1 0
Scarboro SLSC Inc Scarboro Brian Hall, Alan Carville, Robert Welch, Graham Croft Race 1 0
Tugun SLSC Tugun A John Molony, William Ryan, Steve Lenton Race 1 0
Maroochydore SLSC Maroochydore A Ken Murphy, Greg Bush, Ian Jobson, Kevin Gillard Race 1 0
Bundaberg SLSC Bundaberg Warren Zunker, David Townson, Jeffery Williamson, Len Wood Race 1 0
Cronulla SLSC Cronulla Baden Green, Greg Stewart, Fred Lapham, Kim Mclaughlin, Payl Day, Allan Metti Race 1 0
Merewether SLSC Merewether Rob Woods, Terry Wall, Nick Newton, Graham Adam Race 1 0
North Burleigh SLSC North Burleigh A Neville Demestre, Thomas Marris, John Stewart Race 1 0
Kawana Waters SLSC Kawana Waters A John Holmes, Gary Hepburn, Gary Hume Race 1 0
Port Macquarie SLSC Port Macquarie Larry Brook, Peter Henessey, Jim Pullen Race 1 0
Metropolitan Caloundra SLSC Met Caloundra A Stephen Maitland, Colin Roughsedge, John Buchanan Race 1 0
Swansea Belmont SLSC Swansea Belmont Arthur Salaris, Dennis Searle Race 1 0
Bronte SLSC Bronte A Gregory Clifford, Warren Graham, David Stewart Race 1 0
Northcliffe SLSC Northcliffe A Russell Truman, Alan Nicholls, Stephen Fry Race 1 0
Dicky Beach SLSC Dicky Beach A Blair Young, Ken Denton, Robert Bennes Race 1 0
Noosa Heads SLSC Noosa Heads Ross Fisher, Franklin Rock, Anthony Wetherell Race 1 0
Dixon Park SLSC Dixon Park B Bruce Mcdonald, Trevor Owen, John Mackenzie Race 1 0
Currumbin SLSC Currumbin Beach Pamela Prescott, Brian Voller, John Newton Race 1 0
Palm Beach SLSC (NSW) Palm Beach (NSW) B Doug Ferris, Gavin Thompson, Peter Sledge Race 1 0
Palm Beach SLSC (NSW) Palm Beach (NSW) A Stuart Meares, Colin Gray, Micheal Baker Race 1 0
Northcliffe SLSC Northcliffe John Gorely Race 1 0
North Entrance SLSC North Entrance Greg Herbert, Jenny Robertson, Colin Laing, John Dring, Ken Lupton Race 1 0
Alexandra Headland SLSC Alexandra Headland A Desmond Parkes, Peter Mcmahon, Martin Ashfield Race 1 0
Bronte SLSC Bronte B Andrew Winters, James Stewart, Graham Sellers Race 1 0
Newcastle SLSC Newcastle Dennis Holmes, David Quilinvan, Paul Kirwan Race 1 0
Dixon Park SLSC Dixon Park C Robert Ford, Peter Mckerras, David Crossingham Race 1 0
Surfers Paradise SLSC Surfers Paradise A Paul Lacey, Brian Landrigan, Dwayne Thuys Race 1 0
Tweed Heads Coolangatta SLSC Tweed Heads / Coolangatta B Garth Mc, Alan Young, Norm Mavor Race 1 0
Manly LSC Manly William Beale, Greg Bennett, Brian Graber, Rod Taylor, Barry Seymour, Anthony Vieceli Race 1 0
Elouera SLSC Race 1 0
1 Byron Bay SLSC Byron Bay Ken Cook, Roger Buck, Chris Hunter, Greg Pile, Glen Lawrence, Max Tutt Race 1 0
2 North Cottesloe SLSC North Cottesloe Michael Macdermott, Simon Martin, Stan Davies Race 1 0
3 Trigg Island SLSC Trigg Island Micheal Cook, Ken Dobson, Brian Campbell Race 1 0


Carnivals