U17 Male Board Rescue

Australian 2010

Place Club Team People Heat Points Time
Avoca Beach SLSC Avoca Beach GOLD Matthew Richards, Tim Byrne Race 1 0
Northcliffe SLSC Northcliffe C Cameron Mcevoy, Jordan Cooke-lablache Race 4 0
Sorrento SLSC (Inc) (WA) Sorrento (WA) A Alex Nash, Liam Ryan Race 3 0
Alexandra Headland SLSC Alexandra Headland WHITE David Brown, Samuel Bull Race 3 0
Terrigal SLSC Terrigal A John Rippon, Saxon Lumsden Race 3 0
Mooloolaba SLSC Mooloolaba C Albert Krause, Jayden Bailey Race 3 0
City of Perth SLSC City of Perth A Zakary Walker, William Dwyer Race 3 0
Manly LSC Manly A Liam Kelly, Trent Klouzal Race 3 0
Alexandra Headland SLSC Alexandra Headland BLACK Bradley Doughan, Jacob Doughan Race 4 0
Northcliffe SLSC Northcliffe B Jordan Hart, Joshua Crouch Race 3 0
Ocean Beach SLSC Ocean Beach BLUE Keelan Bridge, Matthew Hurst Race 4 0
Cudgen Headland SLSC Cudgen Headland A Callum Smith, Jordan Carter Race 4 0
Towradgi SLSC Towradgi TOWRADGIA Joel Briggs, Timothy Wylie Race 4 0
Currumbin SLSC Currumbin Beach A Jake Jensen, Jackson Cosgrove Race 4 0
Trigg Island SLSC Trigg Island A Sean Cusack, Jack Gibbs Race 4 0
Maroochydore SLSC Maroochydore 2 Lachlan Cramsie, Brendan Donahoo Race 4 0
Redhead SLSC Redhead C Brendan Pullen, Rory Tanner Race 3 0
Glenelg SLSC Glenelg GLENELG A Timothy Cummings, Alexander Daw Race 3 0
Warilla Barrack Point SLSC Warilla / Barrack Point GREEN Jacob Hough, Scott Smith Race 1 0
Mooloolaba SLSC Mooloolaba A Sam Bell, Bill Bain Race 1 0
Terrigal SLSC Terrigal B Luke Eltham, Chris Wilson Race 1 0
Sawtell SLSC Inc Sawtell A Cameron Lohs, Scott James Race 1 0
Broulee Surfers SLSC Broulee Surfers A Michael Hancock-james, Ben Mckay Race 1 0
Tannum Sands SLSC Tannum Sands BLUE Ryan Beecroft, David Vaughan Race 1 0
Alexandra Headland SLSC Alexandra Headland RED Lachlan Mckenna, Robert Langton Race 1 0
Northcliffe SLSC Northcliffe A Stewart Duffy, Callum Booth Race 1 0
Redhead SLSC Redhead B Michael Reilley, Mat Fairbairn Race 2 0
Long Reef SLSC Inc Long Reef A Tom Oconnor, James Cockerill Race 2 0
Mooloolaba SLSC Mooloolaba B Maximilian Harrison, Lucas Nielsen Race 2 0
Avoca Beach SLSC Avoca Beach GREEN Matthew O`grady, Joshua Barnes Race 2 0
North Cronulla SLSC North Cronulla GOLD Jake Moses, William Budd Race 2 0
Metropolitan Caloundra SLSC Met Caloundra A Izaak Davis, Cameron Smith Race 2 0
West Beach SLSC West Beach A Matthew Sharp, Benjamin Zuill Race 2 0
Tugun SLSC Tugun A Andrew Faulkner, Luke Edwards Race 2 0
Mount Maunganui Lifeguard Service NZ Mount Maunganui (NZ) A Blake Williamson, Richard Murray Race 2 0
Cronulla SLSC Cronulla A Aaron Faulkner, Kyle Obrien Race 4 0


Carnivals