35-39 Male Board Rescue

Masters 2006

Place Club Team People Heat Points Time
Tamarama SLSC Tamarama TAMARAMA BLUE Greg Bell, Simon Birch Race 1 0
Miami Beach SLSC Miami Beach GOLD Dean Blond, Shane Grant Race 1 0
Northcliffe SLSC Northcliffe C Adam Jones, Ian Spence Race 1 0
Clifton Beach SLSC Clifton Beach B Graeme Van, Justin Lawson Race 1 0
Alexandra Headland SLSC Alexandra Headland A Brydon Halliday, Trent Halliday Race 1 0
North Burleigh SLSC North Burleigh A Kim Curtis, Craig Plunkett Race 1 0
Cronulla SLSC Cronulla A Mark Jackson, Daryn Metti Race 1 0
North Bondi SLSC North Bondi A Simon Storrey, Dale Vanharen Race 1 0
Kurrawa SLSC Kurrawa A Paul Navarro, Glenn Torepe Race 1 0
Bondi Surf Bathers LSC Bondi BONDI Andrew Hill, Adam Nezval Race 1 0
North Burleigh SLSC North Burleigh B Mark Perry, Brett Williams Race 1 0
Avoca Beach SLSC Avoca Beach RED Brett Beswick Race 1 0
North Avoca SLSC North Avoca Beach A Keiren Paul, Antony Cansick Race 1 0
Manly LSC Manly A Joel Lategan, Steven Coulter Race 1 0
Byron Bay SLSC Byron Bay A Mitchell Phillips, Glen Lawrence Race 1 0
Fairy Meadow SLSC Fairy Meadow GOLD Rob Lumby, Ian Parmenter Race 1 0
Swanbourne Nedlands SLSC Inc Swanbourne Nedlands BIG WAVE Stewie Alcorn, Tim Tucak Race 1 0
Mullaloo SLSC Mullaloo A Michael Brammer, Jason Snell Race 1 0
North Entrance SLSC North Entrance GOLD Steve Allan, Luke Byatt Race 1 0
North Cronulla SLSC North Cronulla GOLD Stephen Green, Adam Purdie Race 1 0
Alexandra Headland SLSC Alexandra Headland B Mark Jacobs, Darren Naylor Race 1 0
Esperance-Goldfields SLSC Esperance Goldfields EGSLSC Sean Hazelden, Graeme Oversby Race 1 0
Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Burleigh Heads Mowbray Park A Tony Cowan, Christopher Walker Race 1 0
Soldiers Beach SLSC Soldiers Beach A Leslie Hayward, David Waddell Race 1 0
Miami Beach SLSC Miami Beach BLUE Steven Shipman, Steven Middleton Race 1 0
Freshwater SLSC Freshwater A Michael Ager, Simon Phin Race 1 0
Clifton Beach SLSC Clifton Beach A Simon Kay, Craig Sly Race 1 0
North Curl Curl SLSC North Curl Curl CURLY Simon Baker, Glenn Slater Race 1 0
Bronte SLSC Bronte A Bruce Hopkins, Peter Appleyard Race 1 0
Warriewood SLSC Warriewood GOLD Scott York, Sean Townsend Race 1 0
Mackay SLSC Mackay A Gregory Dorries, Joseph Cali Race 1 0
City of Bunbury SLSC City of Bunbury BLACK Keith Warrick, Philip Best Race 1 0
Soldiers Beach SLSC Soldiers Beach C Brad Ives Race 1 0
1 Swansea Belmont SLSC Swansea Belmont A Nick Todhunter, Graham Burge Race 1 0
2 Palm Beach SLSC (NSW) Palm Beach (NSW) A Adrian Vanderwallen, Stuart Meares Race 1 0
3 Northcliffe SLSC Northcliffe A Martin Corbett, Adam Croft Race 1 0
4 Terrigal SLSC Terrigal A Paul Broadbent, Paul Lemmon Race 1 0
5 Northcliffe SLSC Northcliffe B Simon Skillicorn, Gavin Hill Race 1 0
6 Maroubra SLSC Maroubra A Darren Scott, Wayne Clare Race 1 0
7 Surfers Paradise SLSC Surfers Paradise GOLD Brad Edwards, Darren Caesar Race 1 0
8 Tamarama SLSC Tamarama TAMARAMA WHITE Rod Taylor, Ian Hamilton Race 1 0


Carnivals